Marina Gdynia – konsultacje społeczne

 

Dzisiaj o godzinie 15.00, w siedzibie fundacji Helios (budynek JKM Gryf, wejście od strony Basenu Żeglarskiego, drzwi przy hangarze), odbędą się konsultacje społeczne projektu Nowa Marina Gdynia. Wg informacji jakie uzyskałem, podczas spotkania mają byc obecni twórcy projektu (Studio Kwadrat) oraz przedstawiciele Miasta i PZŻ. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Warto przyjść, zadać pytania, przekazać uwagi-pomysły. Poniżej „rzut oka” na plany części budynku, które mają należeć do klubów. Każdy klub przekazał swoje oczekiwania zespołowi projektowemu, na tej podstawie powstały szczegółowe plany. Są one wstępne, jednak dają pewne wyobrażenie jak to wszystko będzie wyglądało. Z nowych informacji, pod częścią komercyjną budynku będzie parking na ponad 100 aut – wjazd od strony zachodniej, z boku obecnego budynku Gryfu, natomiast mniej więcej po środku kompleksu, na częścią YK Stal, będzie dodatkowe przejście, ciąg komunikacyjny między Molo Południowym, a Basenem Żeglarskim im. Gen. Mariusza Zaruskiego.  Pomniki: Leonida Teligi i gen. Mariusza Zaruskiego znajdować się będą mniej więcej w miejscach, w których są obecnie.

Zapraszam do oglądania (robiłem zdjęcia makiet wywieszonych w fundacji Helios, stąd jakość słaba).

Podział własności – parter (niebieskie kolory – kluby, zielona część – wspólna, komercyjna):

Parter Gryf (dolna część rysunku):

Parter YKP:

 

Piętro YKP:

Parter YK Stal (obok stali przejście z Mola Południowego do Basenu Żeglarskiego – ciąg komunikacyjny):

Piętro YK Stal:

Parter: ZHP (hangar i wszystko na prawo, aż do Arki), Arka (hangar i przylegające pomieszczenia), Marina (pomieszczenia na prawo od Arki):

ZHP / CWM – piętro (mini hotelik, jak obecnie):

 

Arka, Marina Gdynia – piętro:

 

Tuż za częścią  ZHP/CWM i Arki/Mariny, w części wspólnej kompleksu znajdować się będzie basen i centrum odnowy biologicznej:

I dodatkowe spojrzenia na makietę:

Decyzja Jury konkursowego:

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*